Katalog

To rádi kupujete

bílý čaj 

bílý čaj

Bílý čaj Zeleného Draka - nejušlechtilejší způsob, jak pít čaj.

Když uslyšíte Bílá pivoňka, Bílý drak, Stříbrná jehla, Bílá opice... tak není řeč o drahém závodním koni, nebo bájném tvoru nýbrž o bílém čaji.

Bílý čaj patří mezi nejvzácnější čaje.

Ruční prací a know how k jedinečné chuti.

Možná to záleželo na císaři Číny, který ho použil již před 3.000 lety jako prostředek proti smrtelnosti. Zcela jistě záleží na chuti a vynaloženém úsilý, že bílý čaj, patří k tomu nejušlechtilejšímu, co můžeme podávat v šálku.

Bílý čaj vděčí za své jméno stříbrnému chmýří, které obklopuje poupata čajových rostlin.

K výrobě jsou vhodná pouze zavitá poupata. Trhají se ručně a jsou rozloženy na velkých sítech. U kontrolované ventilace, nastane proces vadnutí. Následně se poupata opatrně suší při nízké teplotě. Nesmějí být v žádném případě poškozeny, aby neztratily barvu a vůni.

Vedle kvalitní úrody je to šetrné zpracování, které zaručuje bílému čaji nezaměnitelně jemné aroma.

Bílý čaj pohladí jazyk a posílí obranyschopnost.

Velkého účinku dosáhl bílý čaj nejen na jazyku znalců, ale i na jejich tělesné a duševní blaho. Má stejné uklidňující a povzbuzující účinky jako zelený čaj. Kromě toho obsahuje stejné účinné látky, které posilují obranyschopnost organismu, dokonce v daleko vyšší koncentraci.

Při přípravě dbejte na to, co platí rovněž i pro zelený čaj. Především nesmí teplota vody přesáhnout 80º C.

Tip Zeleného Draka na přípravu bílého čaje.

Vložte čaj do čajové konvice. Nejprve jej zalejte z jedné čtvrtiny studenou voudou a poté dolejte vřelou vodou. Tím docílíte toho, že se Vám čaj nikdy nespálí, neztratí drahocenné látky a bude vyjímečný a velice chutný.

Zobrazeno 1 – 3 z 3 položek
Zobrazeno 1 – 3 z 3 položek

QR kód

Naposledy zobrazené

Žádné produkty

Menu

Porovnat 0