Katalog

To rádi kupujete

oolong čaj 

oolong čaj

Oolong Zeleného Draka - tak lahodně chutná zlatý střed. Oolong čaj.

Někdy je střední cesta nejlahodnější. To potvrdí především příznivci Oolong čaje. Chuťově i výrobou představují kompromis mezi zeleným a černým čajem.

Umění perfektního načasování.

Přeloženě znamená „Oolong“ „černý drak“ nebo„černý had“.

Legenda praví: čajového plantážníka při sušení čajových lístků vyděsil černý had. Plantážník vyděšen tímto černým hadem vzal do zaječích. Když po několika dnech získal odvahu, vrátit se zpět k rostlině, nalezl listy rostlin v dokonalém stádiu fermentace. Výsledek: fascinující nápoj.

Při výrobě čaje Oolong je doba fermentace přesně vymezena.

Fermentace je delší než u zeleného, kratší než u černého čaje. Je uměním vystihnout dobu vhodnou pro vytvoření měděně zbarvených listů a zastavit proces fermentace prosřednictvím páry nebo pražením.Obsahem kofeinu se Oolong pohybuje mezi zeleným a černým čajem.

Paleta vůní se rozprostírá od ovocně – květinovou po silně sladovou. V kombinaci s bylinami poskytuje mnoho lahodně chuťových variant. Dokonce se dá pít i za studena, např. jako ledový je Oolong velice oblíben, především v létě.

Znalci mohou čekat, někdy i dlouhé roky na oolong.

Tmavý Oolong by neměl být správně skladován dlouhou dobu. Opak je ale pravdou. Oolong zpravidla bývá lepší po letech. Jako mnohá vína, tak i čaj rozvíjí svůj chuťový potenciál teprve časem. Listy se musí od třetího roku skladování pečlivě pražit každý rok. Starší Oolong zpravidla nevylučuje žádný kofein, a proto je šetrnější k žaludku.

Správná příprava: listy přelejte horkou vodou (95° C) a nechte louhovat 3 až 5 minut. Čaj Oolong je možno přelít vícekrát.

Člověk pije čaj, aby zapomněl na hluk světa.

(Čínské přísloví)

Zobrazeno 1 – 4 z 4 položek
Zobrazeno 1 – 4 z 4 položek

QR kód

Naposledy zobrazené

Žádné produkty

Menu

Porovnat 0