Svět Zeleného Draka

Vítejte ve světě Zeleného Draka | sypaný čaj a káva. Prodej bio čaje a kávy.

 

Svoji pouť na tomto světě začal zelený drak již v roce 2003 jako mládě leguána zeleného. Po několika letech velmi inspirativního života se zrodila na jeho počest dne 3. června 2005 čajovna Zelený Drak. Krátce poté byl název Zelený Drak zaregistrován jako obchodní značka. Tento krok znamenal pro Zeleného Draka mnoho, a to zejména pro jeho filozofii. Bylo tak docíleno toho, že je jeho cesta zachována jako zcela jedinečná a ojedinělá. Filozofií Zeleného Draka je, aby právě tato cesta po které kráčí, byla lemována pouze kvalitními čajovými lístky.

Konvice, která je plná, nešplouchá. (Arabské přísloví)

Zelený Drak čajovna-kavárna nabízí sypaný čaj a kávu v nejvyšší jakosti.

K provozování čajovny – kavárny Zelený Drak neodmyslitelně patří i prodej sypaného čaje a kávy. V současné době nabízíme velice luxusní sypaný čaj a zrnkovou kávu.  Sypaný čaj a zrnková káva je dodávána v okrasných, ale především funkčních sáčcích s etiketou. Etiketa je opatřena přesným popisem a přípravou daného čaje nebo kávy. Zakoupit u nás můžete sypaný čaj a zrnkovou kávu z mnoha světových oblastí. Zaměřujeme se především na čínský, japonský, indický a thajský čaj. Čaje nabízíme napříč širokým spektrem různých druhů. Císařský  bílý čaj,  čistící a detoxikační zelený čaj,  více nálevový oolong (žlutý čaj),  velmi kvalitní černý čaj,  lahodný ovocný čaj,  léčivé bylinky. Rooibos a medový keř honeybush předkládáme pouze v nejvyšší jakosti. Čím červenější tím kvalitnější. Milovníci červeného čaje Puerh si mohou vychutnat jeho typicky zemitou chuť i ve směsi s kvalitními surovinami. Všechny druhy čajů je možné zakopupit i jako ochucené s nepřeberným množstvím různých přísad a ingrediencí. Zajímavostí jsou čaje řady cannabis s konopnými listy.

Prodej zrnkové kávy, bio káva.

 

Prodej kávy byl zahájen hned v počátcích čajovny, kavárny Zelený Drak. Nezapomenutelnou chuť a vůni kávy si můžete dopřát z různých plantáží světa. Velmi kvalitní Brazilská káva je mezi zákazníky Zeleného Draka rozšířena nejvíce. A to jak černá klasická káva, tak káva ovoněná. Fajnšmekři by si neměli nechat ujít kávu zelenou. Zajímavostí je bio káva pocházející pouze z kontrolovaného ekologického zemědělství.

Wellness čaj, bio čaj, prodej organických čajů.

 

Před nedávnou dobou byl Zelený Drak opět obohacen o nový přírůstek – originalitou Zeleného Draka jsou wellnes sypané čaje a čaje z kontrolované zemědělské oblasti BIO. Jsme přesvědčeni, že ekologické produkty jsou nejen módní, ale jsou výrazem základního požadavku na kvalitu, která se bude průběžně prosazovat.  Bio čaji chceme zahrnovat Vás, naše zákazníky. Spolehněte se na přísně kontrolovanou kvalitu Bio čajů Zeleného Draka. Organické čaje pocházejí ze sledovaných ekologických oblastí. Absolutně žádná chemická hnojiva ani pesticidy se nepoužívají při výrobě čajových produktů. Je to zcela přírodní produkt i chuť. Kritéria pro ekologické zemědělství, stanovuje předpis EU, který je přísně dodržován. Naše čaje jsou plně certifikovány VO (EU) Čis. 2092/91 (EU-Öko- VO), dodržují se přísná pravidla pro identifikaci, skladování čajů apod.

Online prodej sypaných čajů a kávy.

 

Změna je znamením pohybu a snahy o zlepšení. O neustálé zdokonalování. Po dlouhé době se tak mění i tvář našich internetových stránek. Naše nabídka pro Vás má být pestrá, jednoduše dostupná a pohodlná. Proto jsme se rozhodli vybudovat nový profesionální internetový obchod. S pomocí eshopu  Vám může být čaj a káva k dispozici kdykoli to bude zapotřebí. Prodej sypaných čajů a kávy, tedy Zelený Drak provádí i online.

Čajovna – kavárna Zelený Drak. Maloobchodní prodej čaje a kávy.

 

Mnohem významnější a znatelnější změnou však je nový interiér naší čajovny – kavárny. Rekonstrukce proběhla během léta až podzimu roku 2009. Původní prostředí, inspirované stylem Japonska, mělo nabádat k odpočinku a relaxaci. Jednoduchý styl byl zvolen proto, aby přehnaně nerozptyloval myšlenky a pozornost našich hostů. Nové prostředí je zcela jiné. Celý prostor je rozdělen do jednotlivých částí podle čaker lidského těla. Každá místnost je odlišná svou barvou i doplňky.

Čajovna – kavárna je koncipována pro pohodlné sezení u stolu i relaxaci v oddělených místnostech. V přední části čajovny kavárny  se nachází prodejní prostor s širokým sortimentem čajů, wellness a bio čajů a čajových doplňků ( konvice, hrnky, sítka, dárkové sady aj.). Zrnková káva pochází přímo z plantáží. Je velmi kvalitní, vyznačující se dokonalou chutí, kterou ji dodává velmi precizní práce při pražení. Na Vás ponecháme, zda si ji odnesete jako zrnkovou či dáte přednost mleté. Zelený Drak je zcela bezbariérový. Pro maminky s dětmi je k dispozici celá řada hraček. Navštívit nás tedy může opravdu každý.

Zelený čaj - Zelený Drak

JAK PÍT ČAJ – nebojte se sypaného čaje

Zalití čaje převařenou vodou…?, no ano, ale jak a jak který?

 

Jak pít tedy čaj? Na každém kroku kdekoli v časopisech, odborných knihách o čaji, na internetu, se dočtete jakým způsobem přesně zalévat sypané čaje. Naopak většina popisků u čajů porcovaných (a z toho pramenících nejvíce špatných zkušeností s přípravou a potažmo chutí zeleného čaje) je chybných. Zelený čaj je doporučován zalévat vroucí vodou a podobně, což není moc dobře, především pro jeho chuťové vlastnosti. Ortodoxní čajaři oproti tomu např. dodržují přísná pravidla zalévání jednotlivých druhů bílých, zelených nebo černých čajů, dělají se různé čajové obřady, čaje se luhují s přesností téměř na vteřiny. To samozřejmě může a nemusí mít nějaké zvláštní opodstatnění. Tedy alespoň v našich luzích a hájích to zůstává otázkou. My si myslíme, že čaj by se neměl vzdalovat nám v uvozovkách obyčejným lidem, kteří by si rádi vychutnali tento nápoj. Avšak právě pro tyto zavedená pravidla nebo ze strachu, že něco při přípravě pokazíme, nebo zanedbáme, se takto kvalitnímu čaji raději vyhneme a řekneme si \“to není nic pro mě\“ a sypaný čaj raději zavrhneme. A je to škoda. Přitom většina sypaných čajů má oproti jiným úžasnou chuť, vůni, barvu. Sypaný čaj má prostě mnoho výhod, alespoň co se jeho kvality a vlivu na zdraví týká. Má mnoho variací, mnoho zdravotních a regeneračních účinků, jak na mysl, tak tělo a proto je naším cílem rozšíření tohoto nápoje mezi širokou veřejnost a odtabuizovat přípravu čaje. Samozřejmě, aby bylo zajištěno, že každý šálek čaje bude opravdovým zážitkem, některé věci by měly být dodrženy. Nicméně ne striktně. O těchto věcech, nebo jakýchsi postupech budeme, ale ještě hovořit.

Náš názor je, že čaj by měl především chutnat.

 

A to tomu člověku nebo té skupince osob, která se rozhodla zpříjemnit si chvíle čajem. A právě tyto chvíle by neměli být frustrující z toho, že něco neumím nebo udělám špatně. Tedy pokud alespoň trochu pijete čaj, dáte nám za pravdu, že se Vám nechce dlouhý čas zabývat přípravou čaje. A proto se Vám tuto přípravu pokusíme co nejvíce usnadnit a zpříjemnit.No ono pokud si tento nápoj zamilujete, nakonec zjistíte, že i tento článek je Vám vlastně k ničemu. Tu radost s jakou budete do konce života experimentovat s tím jak ten, či onen čaj připravit, si žádnýma článkama o přípravě čaje stejně nenecháte vzít.

Sypaný čaj má rád volnost.

 

Pokud se čajové lístky mohou volně pohybovat optimálně se rozvine jejich chuť. Tudíž vhodná je velká konvice (či jakákoli jiná nádoba) a velké sítko. Toto sítko u čistých bílých, zelených, žlutých nebo černých čajů být nemusí, poněvadž si čaj sám sedne na dno a do šálku se vesměs nedostane.Měkká voda je nejlepší pro aroma. Nicméně kvůli tomu nebudeme vodu měkčit a tudíž použijeme vodu, kterou máme po ruce. Bílý, zelený a oolong čaj nejprve zalijeme z jedné čtvrtiny touto studenou vodou, poté dolijeme vodu již vřelou. Tímto se nám nestane, že bílý, žlutý a zelený čaj který je v podstatě ještě mezi živými se nám spaří a vytratí se jeho chuťové vlastnosti. Má se to stejně jako s živou kytkou, pokud na ni nalijete rovnou vřelou vodu okamžitě odejde. A opět, pokud se stane, že bílý, zelený nebo oolong čaj zalijete 100°C vodou, tento nevyléváme a klidně jej vypijeme. Může nám to takto i zachutnat. A pokud ne, máme chuťový vzorek na porovnání s čajem který zalijeme podle výše zmíněného.

Doba louhování záleží na Vás, podle toho jak chcete silný čaj.

 

Připravit černý čaj je již naprostá hračka.

 

U černého čaje je to ještě jednodušší, ten zalijeme 100°C vodou a hlídáme si pouze dobu louhování a to jenom kvůli tomu, abychom měli čaj co nejvhodněji připravený pro naše chuťové pohárky.

Chuť rozhodne.

 

Doba přípravy a množství čaje, které se používá je tedy subjektivní. Obecně platí, že kratší doba louhování má stimulující účinek a delší doba louhování cca 3 a více minut má uklidňující účinek.

Takže se nebojte. A s chutí do čaje.

DOPORUČENÝ ZPŮSOB PŘÍPRAVY ČAJE

Prodej ovocných čajů. Příprava čaje od Zelený Drak čaj a káva


Prodej bílého, císařského, exkluzivního čaje. Příprava čaje od Zelený Drak čaj a káva


Prodej wellness čajů. Příprava čaje od Zelený Drak čaj a káva


Prodej bylinkových čajů. Příprava čaje od Zelený Drak čaj a káva


Prodej černého čaje. Příprava černého čaje od Zelený Drak čaj a káva


Prodej rooibos čajů. Příprava čaje od Zelený Drak čaj a káva


Prodej zeleného, sypaného BIO čaje. Příprava čaje od Zelený Drak čaj a káva