To rádi kupujete

JAPAN GYOKURO KUSANAGI - zelený čaj

 

Popis čaje:

japonský zelený čaj prémiové kvality s krásným temně zeleným listem. Název Kusanagi si nese tento čaj podle neprorazitelného ducha japonského válečníka.

konvice ZelenýDrak.cz

Nápoj:

Složité struktury listu, jen nejlepší tipsy a sametově-měkká, tmavě zelená, listová barva vykreslila Gyokuro Kusanagi. V šálku Kusanagi vypadá, že se sluneční světlo přehnalo přes třpitící se nefrit, který má lehký nádech do modré barvy. Jeho ovocné aroma se vyvíjí postupně do plna v ústech a zajišťuje skutečný chuťový zážitek.

 

Japan Gyokuro

Gyokuro je odrůda zeleného čaje, tradičně pěstovaných a sklízených v Japonsku. Lístky čerstvého Gyokura mají bohatou zelenou barvu. Díky jeho tmavězelené barvě se gyokuro někdy nazývá též jako nefritová rosa. Odrůda čaje, která produkuje Gyokuro má zejména malý list, který se sbírá na jaře. Nejvhodnější jsou pro sběr listové pupeny. Japonci se domnívají, že zelený čaj Gyokuro má mnoho zdravotních výhod. Čaj z Gyokura využívají jako všeobecné zdravotní tonikum a pro léčbu mnoha různých onemocnění. Pokud máte zdravotní potíže zkuste prodiskutovat s Vaším lékařem zda je Gyokuro pro Vás vhodné pít.

 

Vlastnosti Gyokura

Gyokuro, stejně jako všechny zelené čaje, je nefermentované. Japonci říkají, že Gyokuro obsahuje řadu přírodních látek, včetně flavonoidů, polyfenolů a proanthokyanidinů. Jsou přesvědčeni, že některé z těchto látek jsou silné antioxidanty, které ničí volné radikály, které mohou poškodit buněčné membrány nebo DNA. Volné radikály přispívají ke stárnutí a mnoha zdravotním problémům, jako jsou srdeční choroby a rakovina. Studie ovšem ještě neprokázaly konkrétní vazby látek, které tento jev způsobují, takže prevence rakoviny nepatří mezi podložené efekty. Praktici tradiční asijské medicíny používají Gyokuro k léčbě mnoha onemocnění, včetně onemocnění srdce, cukrovce a poruchách trávení. Moderní výzkum ukazuje, že Gyokuro může mít opravdu významný přínos pro zdraví. 

Je nutno podotknout, že účinky námi nabízených čajů (tedy ani tohoto), nebyly vědecky testovány.

 

Rakovina a Gyokuro

Jeden z polyfenolů v Gyokuro, epigalokatechin-3-galát nebo EGCG, byl studován pro jeho potenciál, aby se zabránilo vzniku rakoviny. Výsledky několika laboratorních studií, ukazují, že extrakt ze zeleného čaje, nebo čištěný EGCG může chránit normální buňky od karcinogenních sloučenin. Studie ovšem ještě neprokázaly konkrétní vazby látek, které tento jev způsobují, takže prevence rakoviny nepatří mezi podložené efekty. Japonci ovšem věří a epidemiologické studie ukazují, že zelený čaj může pomoci zabránit rakovině močového měchýře, prsu, vaječníků, slinivky a prostaty. Další klinické studie s lidskými subjekty, kteří buď měli jednu z několika typů rakoviny, nebo byli v riziku onemocnění, měli díky zelenému čaji stejně slibné výsledky.

 

Srdeční choroba a Gyokuro

Japonci věří, že Gyokuro a ostatní zelené čaje můžou snížit riziko srdečních onemocnění tím, že snižují hromadění tukové usazeniny tzv. plak v tepnách. Dále Japonci věří, že komponenty v zeleném čaji mají tendenci zvyšovat hladinu dobrého cholesterolu, a snižovat celkový cholesterol. Klinické studie ukázují, že polyfenoly zeleného čaje také blokují vstřebávání cholesterolu ve střevech a zvyšují jeho vylučování. Japonci se domnívají, že všechny tyto vlastnosti zeleného čaje (Gyokura nevyjímaje) zpomalují nebo zabraňují ateroskleróze a ischemické chorobě srdeční. Podle odborníků platí, že pití tří šálků zeleného čaje denně snižuje riziko infarktu o několik procent a Japonci se toho drží.

 

Další výhody Gyokura

Japonci dále Gyokuro využívají, protože si myslí, že může také snížit riziko diabetu udržováním hladiny glukózy v krvi ve zdravého rozsahu, čímž se snižuje tlak na buňky ve slinivce břišní, které produkují inzulín. Japonští pijáci čaje se dále domnívají, že zelený čaj může chránit játra před poškozením toxickými látkami a obsah EGCG v Gyokuro může také pomoci při léčbě hepatitidy, zánětu jater způsobené virem, a může snížit zánět, který doprovází další poruchy, jako je Crohnova nemoc a kolitida. Gyokuro také lidé využívají jako pomoc při hubnutí, pravděpodobně v důsledku zvýšeného spalování tuků díky jeho polyfenolů.

Je nutno podotknout, že účinky námi nabízených čajů (tedy ani tohoto), nebyly vědecky testovány.

Úvaha

Gyokuro je k dispozici ve většině obchodů se zdravou výživou, čajovnách nebo specializovaných obchodech. Koupit se dá jako sušený list nebo jako doplněk stravy v kapslích. Ačkoli obecně je Gyokuro považováno za bezpečné, přesto může způsobit bušení srdce, závratě nebo nespavost u některých lidí. To je dáno zvýšeným obsahem kofeinu. Nekonzumujte Gyokuro, pokud jste těhotná nebo kojící a vždy prodiskutujte jeho použití se svým lékařem před přidáním do svého režimu.

 

Japan Gyokuro - zelený japonský čaj - vzhled

Japan Gyokuro - zelený japonský čaj

Objednat:

 

 

 

 

 

Japan Gyokuro - zelený japonský čaj - příprava

Japan Gyokuro - zelený japonský čaj - příprava

 

 

 

 

 

Japan Gyokuro - zelený japonský čaj - nálev

Japan Gyokuro - zelený japonský čaj - nálev

Japan Gyokuro - zelený japonský čaj -20% od 14.7 - 20.7.2014  ZDE OBJEDNAT


QR kód

Naposledy zobrazené

Žádné produkty

Menu